عضویت در خبرنامه

جدیدترین ها

محبوب ترین ها

گلشیفته فراهانی با بازی در جای اژدها به پایان رسید!!+تصاویر

بازدید : 1425
نظرات : ۳۴
یکشنبه ۶ / شهریور ماه / ۱۳۹۰
کد خبر : 149772


فیلم جای اژدها (There be dragons) فیلمی به کارگردانی رولند جفی و بازیگری گلشیفته فراهانی در نقش لیلا محصول سال ۲۰۱۱ است. فراهانی در پروژه تازه کارگردان رولند جافی که یک فیلم درام است،در نقش لیلا با او همکاری می‌‌کند. فیلم There Be Dragons محصول سال ۲۰۱۱ میلادی– اسپانیا و در ژانر بیوگرافی، درام به […]
تهران نود و هشت
فیلم جای اژدها (There be dragons) فیلمی به کارگردانی رولند جفی و بازیگری گلشیفته فراهانی در نقش لیلا محصول سال ۲۰۱۱ است.
فراهانی در پروژه تازه کارگردان رولند جافی که یک فیلم درام است،در نقش لیلا با او همکاری می‌‌کند.
فیلم There Be Dragons محصول سال ۲۰۱۱ میلادی– اسپانیا و در ژانر بیوگرافی، درام به مدت ۱۲۲ دقیقه می باشد و دیدن این فیلم به افراد زیر ۱۳ سال در خارج از ایران نیز به هیچ وجه توصیه نمی شود.
گلشیفته فراهانی
داستان فیلم در بحبوحه ی جنگ داخلی اسپانیا و در حالی که وحشت همه جا را فرا گرفته، او توسط یک روزنامه نگار به ارتباطات عمیق پدرش و نفوذ عمیق و تاریک او در زندگی است، پی می برد.
Charlie Cox, Wes Bentley and Dougray Scott
فیلم‌های دیگری که گلشیفته در آن‌ها بازی می‌کند و قرار است در آینده اکران شوند فیلم فرانسوی به نام (Si tu meurs, je te tue) و در نقش یکم به کارگردانی (Hiner Saleem) و در فیلم (Chicken with Plums) به کارگردانی (Vincent Paronnaud) و (Marjane Satrapi) حضور داشته است.
فراهانی چندی پیش در اظهاراتی که همراه تصاویر وی در نشریه مد wox – که در نمایش عکس های عریان سابقه دارد- گفته بود که از حجاب متنفر است.
گلشیفته فراهانی
از دیگر سو گلشیفته فراهانی در فیلم “جای اژدها” براحتی دوگاری اسکات بازیگر مرد فیلم  را می بوسد و با لباس خواب در کنار وی در تختخواب هتل می خوابد و صحنه های نیمه برهنه وی با دوگاری اسکات که نقش دوست پسر وی را دارد، سکانس های دیگر فیلم را شکل داده اند. اینجاست معلوم می شود که چرا این هنرپیشه جوان پیش از این موفق، باید از حجاب متنفر باشد.
گلشیفته فراهانی
گلشیفته فراهانی
چندی پیش نیز جواد شمقدری معاون سینمایی وزیر ارشاد نیز  در پاسخ به سوالی درباره احتمال بازگشت گلشیفته فراهانی به ایران گفته بود:«من در دوره مسئولیتم یک بار درباره گلشیفته فراهانی گفته بودم که می‌تواند برگردد. در آن مقطع این امکان وجود داشت. ولی بعدا اتفاق‌های دیگری افتاد. ممکن است من ۲۰ سال پیش به کسی رأی داده باشم که الان قبولش نداشته باشم. در این یک سال و نیم شرایط تغییر کرد و دیگر مشکل گلشیفته فراهانی در حوزه اختیارات ما نیست. اخیرا هم شنیده‌ایم این بازیگر در فیلمی در کردستان بازی کرده که صحنه‌های ناجوری دارد. که در این صورت بعید است خود جامعه بازیگری علاقه به حضور ایشان داشته باشد.»
گلشیفته فراهانی
اما این داستان روی دیگری هم دارد، پیش از این و درست در زمانی که گلشیفته فراهانی در فیلم “ریدلی اسکات” بازی کرد و پس از آن عکس های بی حجابش در رسانه ها و سایت های اینترنتی پخش شد؛ برخی از صاحب نظران حوزه فرهنگ و هنر که سابقه غرب را در چنین پروژه هایی دیده بودند زبان به هشدار گشودند؛ آنها نمونه های مختلفی چون گلشیفته فراهانی را دیده بودند، چه از نوع وطنی آن که در سال های پس از پیروزی انقلاب نمونه های متنوع داشت و چه از انواع دیگر غیر وطنی اش.
کم نبودند کسانی مانند فراهانی که امید هالییوودی شدن و تبدیل شدن به ستاره سینمای ینگه دنیا به سنت های وطنی اش پشت پا زدند و همه چیز را نادیده گرفتند.

 اما در نهایت وقتی استفاده تبلیغاتی این ستاره ها به پایان می رسد اندک اندک حتی نشریات مبتذل مد هم به سراغ آنها نخواهند رفت و تازه تلخی غربت و مزه گس آلت دست شدن حس می شود. احساس بدی آنقدر بد که تلخی آن را حتی می شود از یادداشت پدر گلشیفته یعنی بهزاد فراهانی حس کرد.
“این روزها بیش از هر چیز به یاد بچه هایی هستم که ایران نیستند و در خارج از کشور فعالیت می کنند، نقاشان، موسیقی دان ها، بازیگران، کارگردانان و… همه هنرمندانی که ایران را ترک کرده اند و دور از اینجا مشغول کارهای هنری شده اند، دلیل آنها برای ترک ایران هر چه باشد،ما باید به این فکر کنیم که چه راهی برای آنها وجود دارد. ما غربت را نمی شناسیم و وقتی از آن دور هستیم، درکی از آن نداریم، اما وقتی در آن قرار می گیریم، می فهمیم خیلی سخت تر از آن چیزی است که تصور می کرده ایم. من وقتی که در پاریس سکته کردم و چند روزی خوابیدم. ایرانی های مقیم آنها به دیدنم آمدند و بسیار به من لطف کردند. وقتی به این اتفاقها نگاه می کنم، می بینم جوانانی که ساکن خارج از ایران هستند،عاطفه شرقی شریف خود را دارند، اما غصه ناهنجارغربت هم در دلشان هست و آنها را رنج می دهد. وقتی از دور به آنها نگاه می کنیم، می بینیم دارند زندگی می کنند، کار می کنند و… اما غصه هایشان را نمی بینیم، چرا شرایط باید طوری باشد که هنرمندان اهل فکر ما ترجیح بدهند جای دیگری زندگی کنند؟ این موقعیت باید سامان داده شود. دولت باید با کسانی که از اینجا رفته اند، برخورد موجهی داشته باشد، چون هنرمندان ما، انسان های شریفی هستند. انسان هایی اهل فکر که به امور ناهنجار اشتغال دارند، بلکه اهل فکر و فرهنگ هستند. هم دولت و هم ما باید شرایطی را فراهم کنیم که هنرمندانمان برای بازگشت احساس امنیت کنند و به فکر برگشتن باشند. اما این اتفاق نمی افتد و این تلخ است… خیلی تلخ است.”اما چه باید کرد که الغریق یتشبث بکل حشیش- کسی که در حال غرق شدن است به هرچیزی چنگ می زند- و همین شد که هر روز گلشیفته بیش از دیروز پل های پشت سرش را خراب کرد و از آن سو هم نتوانست تا جای پای محکمی برای خودش دست و پا کند. حالا گلشیفته فراهانی در فیلم های دست چندم بازی می کند و با مجله های مد- و نه سینمایی- مصاحبه می کند و در این سو پدرش یادداشت های ملتمسانه می نویسد؛ اما خود کرده را تدبیر نیست!
گلشیفته فراهانی
گلشیفته فراهانی
زیبایی ها و استعداد متعلق به خود آدم نیست و امانتی خدادادی است که باید در راه درست از آن استفاده بشود. زیبایی های زن و دختر هر خانواده ای جزء سرمایه های آن خانواده بوده و باید حفظ شود نه این که در خیابان و جلوی دوربین به حراج گذاشته شود.
مسئله شخص این خانم مطرح نیست، ایشان بعنوان یک ایرانی اعم از مسلمان و غیر مسلمان بایستی رعایت حیا و عفت کند چرا که ایرانیان همیشه مردمان با حجب و حیایی بوده اند چه قبل و چه بعد از اسلام.
ایشان زمانی اشک مادران را با بازی در فیلم م مثل مادر بر روی گونه های آنان غلتاند اما امروز باید واقعا به حال وی گریه کرد که آن گلشیفته کجا و این گلشیفته کجا.
اختصاصی تهران۹۸
با تشکر از مشرق نیوز

مطالب مرتبط

نظرات

mehdi در ۷ شهریور ۱۳۹۰ گفته :

خاک بر سر عقب موندتون !

ناشناس در ۷ شهریور ۱۳۹۰ گفته :

واقعا خاک بر سرتون که هنوز نفهمیدید آزادی یعنی چی
حتی هنوز نفهمیدید اسلام یعنی چی

جوادزاده در ۸ شهریور ۱۳۹۰ گفته :

فن بازیگری تمرین فساد و بی حیایی است. الصاق هنر به این فن یک خیانت بزرگ به هنر است.

hamed در ۱۴ شهریور ۱۳۹۰ گفته :

نه عزیزم این آزادی نیست. واقعا متاسف شدم بازیگری که عاشق فیلماش و بازیش بودم امروز باید اونو در این وضع ببینم.

طاهره در ۱۹ شهریور ۱۳۹۰ گفته :

والعاقبه للمتقین : عافبت و پیروزی برای پرهیزگاران است.

فاطیما در ۲۰ شهریور ۱۳۹۰ گفته :

متاسفم و شک ندارم پشیمان می شود و روزی به خاطر دستمالی شدن مثل سگ پشیمان می شود بیچاره خانوادش با این همه بی آبرویی

Esmaeil در ۲۳ شهریور ۱۳۹۰ گفته :

vaghean …
bichare too oon sen o sale kam tooye filmhaye irani jeloye bazigaraye dorost o hesabi bazi mikardi.. age edame midadi alan jaye folani o folanio o … nafare avale sinamaye iran khodet boodi …
na inke beri oonja too in filmhaye mozakhrafe b sar o tahe daraje chandomi ba bazigaraye oskol bazi koni o ……
yani nahayate arezoot in bood ke beri oonja o in beshe sarneveshtet …
manam age behem pishnahade bazi mishod o behem migoftan ke bayad ba folan bazigare zan rabete dashte bashi o hamdigaro … konid … rastesg doost dashtam ke in karo bokonam vali room nemishod … sharm mikardam … vay …. faghat khoda be dadet berese …

adel در ۲۴ شهریور ۱۳۹۰ گفته :

کسی که حاضر است بخاطر یک فیلم تمام پل های گذشته ی خودش رو اینطوری خراب کنه و با خوابیدن در رختخواب خودش رو مطرح کنه دیگه هیچ جایی برای بحث نداره …

شباهنگ در ۲۴ شهریور ۱۳۹۰ گفته :

fekresham nemikardam injuri beshe…moteasefam barash.

hadis در ۲۴ شهریور ۱۳۹۰ گفته :

ye ruzi hamashun pashimun mishan kheyli khejalat avare vase maruf shodan…!!!!

mamad در ۵ مهر ۱۳۹۰ گفته :

درسته کارش هانی گلشیفته!!!!!!اگه هر کدوم از ما هم تا اون مرحله امریکایی شدن میرسیدیم پل که خوبه با اوباما بازی میکردیم!!who care ?

shahram در ۹ آبان ۱۳۹۰ گفته :

salam
man to chand ta site dg dar morede in film bahs haye bache ha ro khondam
tafakorate jalebi dashtan vadarid
age beheton begam ke tafakorateton andaze ye otaghe fekr konam doroste
mohem nist ke golshifte ki hast
mohem ine ke iraniye
mohem ine ke az ma bod
mohem ine ke on vaghti dar ye jame jahani mire kar mikone dar vaghe dare didgahe irani bodanesho neshon mide
motasefam base khodemon ke faghat be khatere inke nemidonam ba ye siyasat doshmanim ya bade miyad miyaym va cheshmanemono mibandim va harf mizanim
faghat dost darid harchi ro az ye did bebinid.
vali nemidonid ke did gahe spanser ya kargardan ya sarmayedaran chi bode ke yek irani ro biyaran to in film bazi kone
in film daste kami az film 300 nadare
faghat ye khahesh daram in chiza hich rabti be din nadare
cheshaton ro baz konid
ta dor dasto bebinid
in film ha in …… faghat baes motelashi shodane jame va khanevade mishe
to ro khoda movazeb bashid
chesh m bast rah narid
sory for all

all در ۱۷ آبان ۱۳۹۰ گفته :

دورد برهرانسان آزاد وبدون تزویروریا

مصطفی alone در ۲۶ آبان ۱۳۹۰ گفته :

خیلی ناراحت شدم که این صحنه هارو دیدم ،اگه بگم بغض گلمو گرفته شاید باور نکنید،موندم چرا گلشیفته این کارو کرد، آیا اون آزادی که ازش صحبت میکرد یا اون آهنگی رو که خوند برای آزادی ،آزادیش در این بود که هم بستر با مردم غریبه بشه ،اون امروز این کارو کرد مطمئن باشید فرداها از این بدترشئ هم انجام میده،اون آبروی سیننای ایران برد که هیچ ،آبروی مردم ایران رئ هم برد. خیلی خیلی متاسفم………………

مریم در ۸ آذر ۱۳۹۰ گفته :

منم واسه شما که نادونسته به گلشیفته شک کردین متاسفم.من این فیلمو دیدم فقط یه صحنه با لباس خواب کنار پسره میخوابه همین….هیچ اتفاقی هم نمیافته.ار نظر شما این دسمالی شدنه.مثل اینکه فیلم هالیوودی یه ها…کنار هم خوابیدن تو فیلمهای ایران خودمونم هست.گلشیفته ۴ تا زبان زنده دنیا رو فوله واینکه تونسته اعتماد کارگردانای آمریکایی و فرانسوی و اسپانیایی رو جلب کنه تو فیلماشون بازی کنه نشان لیاقتشه.درسته از ایران رفته ولی دلیل نمیشه از هنر بی اندازش استفاده نکنه.شما همتون یه عده آدم کنسرو شده اید.اصلا خلایق هرچه لایق واسه همینه اصغر فرهادی هم به فرانسه مهاجرت کرد دیگه

لیلا در ۸ آذر ۱۳۹۰ گفته :

منم با مریم موافقم.اینکه همیشه دینو با همه چی قاطی میکنید اشتباهه.اینهمه بازیگرای قبل انقلای رفتن خارج.. چرا اونا نتونستن حتی تو یه فیلم بازی کنن… تو فیلم هالیوودی بازی کردن کار هرکس نیست…… اگه گلشیفته آزادی رو تو بی بند و باری میدید مگه همینجا نمیتونست پشت دوربین زیرآبی بره…..مگه بقیه بازیگرای اینجا خیلی پاکن….. درنتیجه آرمانهای گلشیفته اونقد بالاست که تو ذهن تهی امثال شماها نمیگنجه…… شاید فیلمهایی که گلشیفته بازی میکنه خیله سطح بالا نباشه ولی بل اخره به سطح بالاهاش هم میرسه…کسی چه میدونه،فیلمهای سطح بالا شاید توش صحنه ناجور هم داشته باشه و همین دست و پای گلشیفته رو ببنده…..

امیر حسین ناظرحضرت در ۸ آذر ۱۳۹۰ گفته :

دوست عزیز شما که همون مریم هستی! لازم به ذکر هست که تمام عزیزانی که دیدگاهشون رو اعلام می کنن آی پی هاشون ثبت میشه شما و نفر قبل دقیقا یک آی پی رو دارید!
دفعات بعدی جایی نظر دادین برای حمایت از این افراد…… حتما به این موضوع دقت داشته باشید!!

کوروش در ۵ دی ۱۳۹۰ گفته :

خاک تو سرت کنن مریم که همون لیلایی حال هرچی ایرانی از شما وگلشیفته اشغال و مث شما به هم میخوره با این فکرتون فاسدای لا ابالی

متین در ۱۱ دی ۱۳۹۰ گفته :

خشت اول چون نهد معمار کج
تا ثریا می رود دیوار کج

عيس در ۲۹ دی ۱۳۹۰ گفته :

خیلی عالی بود بین میگن ازادی خوشم امدمرسی ازسایت شما

به خودت نگاه کن در ۲۹ دی ۱۳۹۰ گفته :

واقعا که بدبخت هستین از صبح تا شب فیلم های هالیوودی میبینین فقط هم دنبال صحنه های توش میگردین!!!! حالا که یه دختر ایرانی و تو رختخواب تو همون فیلما دیدن رگ غیرت زد بالا……کی میخوان یه خورده فکر کنین بعد قضاوت کنین؟؟؟!!!

کاظم در ۱ بهمن ۱۳۹۰ گفته :

من هم کاملا با مریم و لیلا موافقم.اون به دنبال آزادی رفت. به دنبال چیزی که خیلی ها دم از اون میزنن ولی مثل آدم های کلیشه ای و نا آزاده هستن. اگر قرار است کسی را مقصر بدانیم این گلشیفته نیست بلکه دست های دیگری است که میخواهند از او و آزادی او سوء استفاده کنند.واقعا برای همه ی شما متاسفم که میخواهید او را مقصر همه فن حریف بدانید.او بی نظیر است.

امین در ۴ بهمن ۱۳۹۰ گفته :

سلام
کار غلط ، غلطه هرچی میخواد باشه . برهنگی در مقابل دیگران یک کار ناپسند اجتماعیه . خدا آدم را بخاطر یک گناه از بهشت بیرون راند ، امیدوارم خداوند گناهان همه ما انسانها را ببخشد .

متین در ۷ فروردین ۱۳۹۱ گفته :

دا عقده یی هایی خارج ندیده را شفا بده منظورم دقیقا به گلشیفته بود

عاطفه در ۱۷ فروردین ۱۳۹۱ گفته :

طرف صحبتم فقط با شماست که این مطلبا گذاشتی.من اصلا کاری ندارم که گلشیفته کار خوبی کرده یا نه فقط میخوام بدون تو خودت اصلا فیلما دیدی؟اگه دیدی چرا اینقدر بزرگ نمایی کردی اون فقط تو دوتا سکانس لباس باز پوشیده بود نه تو سکسنسای متعدد پس میبینی که شرو ور نوشتی اگرم فیلما ندیدی پس غلط میکنی نظر بدی.

علی در ۷ خرداد ۱۳۹۱ گفته :

مریم و لیلا خانم شما دوست داشتین مثه گلشیفته تو فیلم کنار یک مرد بخوابین تا از هنر شما هم تجلیل بشه؟

zahra در ۱۷ خرداد ۱۳۹۱ گفته :

مریم و لیلا غلط میکنن با گلیشفته که اینطوری فکر میکنن.کی حاضر یه بار کنار مریم بخوابه تا مثل گلشیفته مشهو بشه؟

علی در ۱۶ تیر ۱۳۹۱ گفته :

این فیلم اصلا صحنه بدی نداره.گلشیفته هم فقط با لباس خوابه.
فیلمش هم فیلم چرتی نیست.نمره خوبی هم رفته.ضمن اینکه تمام هنرپیشه های بزرگ دنیا از نقش های ۲و۳ شروع کردن تا رسیدن به نقش اول.حتی کسی مثل آنتونی کویین یه تدارکاتچی ساده بودین.
آدم باید خیلی بی فرهنگ باشه تا به بقیه و شخصیت انسانیشون توهین کنه.احتمالا تمام عمرش مورد توهین قرار گرفته.
لطفا فیلمو ببینین بعد نظر بدین.

زینب در ۷ مرداد ۱۳۹۱ گفته :

با نظر جوادزاده موافقم

اصغر در ۳ مهر ۱۳۹۱ گفته :

انگار بعضی ها ایرانو با اروپا اشتباهی گرفتند و خجالت هم نمیکشند میگن (خوب یدونه زیر پوش پوشیده دیگه!!!!۱)یه طوری میگن انگار بیچاره معصومه؟ بابا غلط کرده با اونایی که باهاش موافقند. مخصوصا مریم و لیلا که خیلی سنگ (خار شیفته) رو به سینه میزنند. ای خدا مردممون انگار یدونه امنیت این ایرانمونو هم زیاد ی میبینند. آخه …….

اصغر در ۳ مهر ۱۳۹۱ گفته :

واسه اونایی که آزادی رو در لخت بودن و امثال این میبینند متاسفم. همون بهتر که از جامعه برند .ولی باید مسولامون هم حواصشونو جمع کنند تا مثل این عفریته مشهور نشده برند . که آخرش هم به قول یکی از این دوستان مثل دستمال میندازند اونور. !اونایی هم که باور ندارند. فقط زمان بهشون ثابت میکنه که اشتباه دارند میکنند

هادی در ۵ مهر ۱۳۹۱ گفته :

اصغر جان شما ازادی رو تو چی میبینی تو این که بزنند سرت و هیچ حرفی نزنی به خدا لخت شدن شرف داره به تحقیرهایی که ما تو جامعمون میشیم

رضا در ۱۵ مهر ۱۳۹۱ گفته :

سلام اولا که عکس های سر لختی و بوسیدن اون پخشه دوما اگه واقعا هم اینطور نباشه باز هم خاک تو سرش هر چند هم پول بدن ارزششو نداره واقعا دوره آخر الزمان است تعجیل در فرج آقا امام زمان صلوات

فهیمه در ۲۱ آذر ۱۳۹۱ گفته :

سلام
ازادی یعنی چی؟
بنطرتون با حرفای ما گلشیفته عوض میشه؟وقتی دربرابر یکی موضع میگیرین بدتره بیخیال فکرکنین ۱هنرپیشه هالیووده

برگزیده ها